Someron UA:n kevätkokouksen antia

Viisitoista henkilöä, joista 14 äänioikeutettua seuran jäsentä kokoontuivat Jussin Baariin 11.4.2017 pitämään seuran kevätkokousta. Vaan kuka oli se äänioikeutta vailla oleva läsnäolija? – kuvista voi saada vihjeen pohdintaan… 🙂

Puhetta johti Tuomelan Jussi rutinoituun tapaansa. Tarjoilut pelasivat totuttuun tapaan hyvin, kahvetta, teetä ja ihania omenaleivonnaisiakin oli tarjolla reippaasti.

Kokouksessa käsiteltiin kauden 2016 tilinpäätös ja toimintakertomus ja kumpaankin paneuduttiin riittävällä huolella. Varsinaisen kokouksen jälkeen turistiin pitkään eri aiheista – niin kalustosta kuin kauden kisoistakin.

Toimintakertomukseen ja tilinpäätökseen piti paneutua huolella. Kuvat © Paavo Aaltonen

Nuorisoketjua opastettiin oikein kädestä pitäen toimimaan kokouksessa oikein – tärkeintä on kokouskahvee!

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *